//
du liest...
Aktuelle Kampagne

Kisitlama paketine ve kisitlamalara hayir! Işçiler sinifinin ve halkyiginlarinin haklari için mücadelede ileri!

Kapitalizmin küresel krizi çerçevesinde başta  işçi sınıfı  olmak üzere geniş halk yığınlarına kapsamlı saldırılar gerçekleştirilmektedir. sistem yanlı bir politika bu bağlamda kapitalistlere ve onların çıkarlarına hizmet eder. avusturyanın siyasetide bu anlamda bir istisna teşkil etmiyor… büyük tekellerlen el ele vererek bizim yaşam standartlarımıza saldırmaktadırlar: yeni yeni vergilerle, saglık ve sosyal alanlardaki kısıtlamalarla ve gün be gün çıkartılan yeni anti-demokratik yasalarla halkyığınlarının siyasi-demokratik hareket alanlarını kısıtlamaya ve bastırmaya çalışıyorlar. bunlar sayısızca verebileceğimiz örneklerden sadece bir kaç tanesidir. tartışmasızdırki bu “krizyükünü“ bu “kısıtlama paketini“ bizler, yani işçiler ve halk yığınları, taşımak zorunda kalıyoruz ve dolayısıyla en çokta bizler hisetmekteyiz bu sömürüyü. kısıtlanan bizim haklarımız ve yaşamseviyemiz yani sosyal ve sağlık haklarımız, eğtım hakkımız, çalışma hakkımız ve siyasi örgütlenme hakkımızdır. bu yaptırımlarla gençliğimizin geleceğini karartmaya ve çalmaya çalışıyorlar. benzer yaptırımlarla şimdiden binleri işsizlige, fakirlige, borca ve belirsiz bir geleceğe itmeye çalışıyorlar!

Günümüz koşullarındaki saldırıların zirvesini kısıtlama paketi temsil etmektedir. eger buna karşı örgütlenmezsek o zaman bu durum yarın daha da kötüye gidecektir ve bize yönelik saldırılar daha da pervasızca gelişecektir.

Saldırılarını hayata geçirebilmek için “böl-parçala-yönet-siyasetini“ kullanıyorlar. tüm sistem partileri gün gectikce bu siyaseti daha da derinleştirerek yaygınlaştırmaktadırlar. işçi sınıfını uyruk, kültür ve ten rengine göre ayırarak bizleri bölmeye çalışıyorlar. sistem partileri  ve kapitalistler yünanistan işçi sınıfına parmakla işaret ederek ordaki sınıf kardeşlerimizi günah keçisi ilan etmeye çalışıyorlar. bizlere avusturyadaki işçi sınıfının sorunları yünanistandaki işçi sınıfından kaynaklandığını anlatmaya çalışıyorlar. ama aynı zamanda sistem partileri ve sermayedarlar kriminalizm ve hortumculuk bataklığında adeta boğulmaktadırlar. bir taraftan sermayelerini villalaramı yoksa yeni şirket alımlarınamı yatıralım derken obür taraftan krizin faturasını bizlere yüklemeye çalışıyorlar. parazit gibi bizim emeğimizi sömürerek gün geçtikce palazlanıyorlar. bu sömürüye maruz kalan bizlerse gün be gün zamlanan kiraları, gaz ve su faturalarını ve gıda giderlerimizi nasıl karşılıyacağımızı düşünmek zorunda kalıyoruz.

Peki bu saldırılara karşı ne yapmalı? Bu güne kadar saldırılara karşı örgütlenen direnişler esasen zayıf ve marjinal kaldı hatta çogu zaman bireysel dert yanmaktan öteye gitmemiştir. yanlız bu şekilde ne bir ilerleme kayıt edebiliriz nede bugüne kadar bedel ödeyerek elde ettiğimiz haklarımızı koruyabiliriz. tek çözüm bu saldırılara karşı direnişe geçerek devrimi örgütlemek! Var olan direniş siperlerini bir araya getirerek ortak bir direniş cephesini inşa etmeliyiz. kısıtlama paketlerine, sosyal-hak gasplarına, otoriter yasalara ve kapitalist sömürüye karşı sınıf mücadelesindeki en ileri güçleri destekliyerek yolumuzda ilerlemeliyiz. sadece birbirimizlen tartışarak ve birbirimizden ögrenerek, bir araya gelip ortak talepler ve hedefler belirliyerek, mitingler ve yürüyüşler yaparak yani mücadele ederek siyasi, demokratik ve ekonomik haklarımızı koruyabiliriz. ancak o zaman egemen güclerin bizleri istedikleri şekilde ezmelerine engel olabileceğiz. bir araya gelerek sorunlarını tartışan ve somut eylemler tarzında harekete geçen ve işçi sınıfı başta olmak üzere halk yığınlarının cıkarlarını esas alan komiteler oluşturalım.

Eylemlerimize, aktivitelerimize gelerek harekete geçin ve devrimci-demokratik direniş cephesinin inşasında yer alın!

Kısıtlama paketleri kaldırılsın!

Kapitalist sömürü düzenine karşı işçi sınıfının ve halk yığınlarının demokratik haklarını savunalım!

1. Mai Demonstration WIEN: zwischen 8.30 und 8.45 Sammelpunkt beim Republikdenkmal am Ring (U3/U2 Parlament/Volktheater – 49,48A, 1, 2, D) Wir gehen dann gemeinsam zum Demosammelplatz!

1. Mai Demonstration in LINZ: 11.00 Uhr Volksgarten, Bücherstand des RKJV.

Werbeanzeigen

Diskussionen

Es gibt noch keine Kommentare.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Infoseite DEM VOLKE DIENEN: „Internetplattform für die Enwicklung der revolutionären Bewegung“

http://www.demvolkedienen.org/

Werbeanzeigen
%d Bloggern gefällt das: